General

Algas kalkulators – kas tas ir un kāpēc nepieciešams?

Algas kalkulators

Savu personīgo līdzekļu pārvaldīšana ir nepieciešama, lai izvairītos no neplānotām problēmsituācijām. Lai arī vienmēr šķiet, ka saņemt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar algas apmēru un nodoļiem, ir vienkārši, ne vienmēr tā arī ir. Nereti pienāk brīži, kad nepieciešams ātri un vienkārši aprēķināt algu sev vai apkārtējiem. Šādās situācijās lielisks palīgs var būt algas kalkulators Aprekins.lv mājaslapā. Kas tas ir, kam piemērots un kā to lietot? Turpini lasīt un visu interesanto noskaidro raksta turpinājumā! 

Neto vai bruto algas kalkulators ir pavisam vienkāršs rīks, kas atvieglo ikdienu dažādu profesiju pārstāvjiem, sniedzot vairākas priekšrocības. Kad cilvēki izvēlas izmantot algas kalkulatoru Aprekins.lv?

Izvēlies algas kalkulatoru Aprekins.lv visdažādākajās situācijās!

Nav vienas konkrētas profesijas, kuru pārstāvjiem ieteicams izmantot šādus kalkulatorus – tie palīdzēt var daudziem! Ne vienmēr par algu atbildīgs būs grāmatvedis vai priekšnieks, nereti atrisināt ar algu saistītus jautājumus vajadzēs pašam. Situācijas, kad ieteicams izmantot algas kalkulatoru ir, piemēram:

 1. mainot darbavietu. Piemēram, apsverot iespēju par darba pieteikuma sūtīšanu citam darba devējam, ir svarīgi noskaidrot, kāda ir bruto, bet kāda – neto – alga, lai saprastu, cik reāli saņemsi jaunajā darbavietā pēc nodokļu nomaksas;
 2. paaugstinājuma gadījumā. Tas svarīgi ir gan darba devējam, gan ņēmējam, jo skar abas iesasitītās puses – aprēķinot algas pieaugumu, darba devējs varēs noskaidros, cik pēc paaugstinājuma nāksies tērēt uz darbinieku, bet darba ņēmējs, ja uzzina algas izmaiņas pirms nodokļu nomaksas var saprast, par cik palielināsies pēc nodokļu nomaksas iegūtā summa;
 3. piedzīvojot izmaiņas personīgajā dzīvē. Piemēram, ja Tevi gaida ģimenes pieaugums vai apgādājamais sasniedzis 18 gadu vecumu, arī summa, ko saņemsi no darba devēja, mainīsies. 

Algas kalkulators palīdz vienkārši dažādu izmaiņu sekas ievērot jau pavisam ātri, vien ievdot nepieciešamos datus kalkulatorā. Bet kādām personām paredzēts šis rīks? Par to lasi raksta turpinājumā!

Kam algas kalkulators var būt noderīgs?

Šāds rīks, kas pieejams internetā, ir pavisam vienkāršs veids, lai iepazītos ar ikmēneša ienākumiem. Tas noderēs gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Nereti algas kalkulators grāmatvežiem ir īpaši noderīgs, ja darbā ticis pieņemts jauns darbinieks vai jau esošajiem ir mainījusies atlīdzība par paveikto. Par savu algu uzzināt var visdažādākā darba veicēji, piemēram:

 • autoratlīdzības veicēji;
 • algoti pilnas vai pusslodzes darbinieki;
 • mikrouzņēmumu darbinieki u.c. 

Bet kādu informāciju var noskaidrot, izmantojot algas kalkulatoru Aprekins.lv?

Aprekins.lv – plaša informācija par Tavu algu un izmaiņām!

Aprekins.lv publicētā informācija sniedz atbildes uz dažādiem interesējošiem jautājumiem. Sadaļā par algas kalkulatoru iespējams uzzināt ne tikai bruto un neto algas, bet arī to:

 • kas ir algas kalkulators un kā to izmantot;
 • kādi nodokļi tiek piemēroti konkrētā darba veicējam;
 • kas interesē vairumu darbinieku – kā atšķirt bruto un neto algu, kā piemēro nodokļus, kas ir procentu likme u.c.

Algas kalkulatora izmantošana ir pavisam vienkārša, un tas ir pieejams ikvienam. Kā ar to rīkoties? Par to lasi raksta noslēgumā!

3 soļi informācijas uzzināšanai

Kā uzzināt par savu vai padoto algu?

 1. Ienāc Aprekini.lv mājaslapā un atver sadaļu “Algas kalkulators”.
 2. Ievadi nepieciešamos datus kalkulatorā.
 3. Spied “Aprēķināt”, lai noskaidrotu rezultātu.

Uzzini izmaiņas ikmēneša ienākumos ātri un vienkārši! Lai tas izdotos veiksmīgi – ienāc Aprekins.lv un noskaidro, kas ir algas kalkulators un izmanto to savām vajadzībām!